Netradicinė istorijos pamoka muziejuje

5 klasės mokiniams susipažinus su nauju mokomuoju istorijos dalyku, jo pradmenimis, teorines žinias įtvirtinome netradicinėje istorijos pamokoje – TKM „Santaka“. Kadangi pirmosiose pamokose aiškinomės apie istorinius šaltinius, tai ir bandėme visus muziejuje matomus eksponatus priskirti žinomiems rašytiniams, nerašytiniams šaltiniams.
Ir įdomu, ir sudėtinga buvo archeologijos bokšte. Ten, prisiminę  pagrindines archeologijos mokslo ypatybes, penktokai patys trumpam tapo archeologais: ieškojo archeologinių radinių, matavo, valė, konspektavo...Sužinojo, kur Tauragės rajone būta didžiausi kasinėjimai, kokie unikalūs radiniai buvo rasti. Mokiniai suvokė, jog archeologiniai radiniai atskleidžia seniausią žmonijos praeitį, o praeitis – kaip detektyvas. Tad ieškokime, tirkime ir atraskime.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja