Rugsėjo 26 – Europos kalbų diena

Rugsėjo 26  minėjome Europos kalbų dieną. Ruošdamiesi šiai dienai per anglų kalbos pamokas mokiniai įtvirtino Europos valstybių pavadinimus anglų kalba, piešė valstybines vėliavas bei susipažino su anglų kalbos posakiais, kuriems ieškojo lietuviškų atitikmenų. Per lietuvių kalbos pamokas aiškinosi frazeologizmų reikšmes, mokėsi juos vartoti tekste,  o per rusų kalbos pamokas rašydami tekstą apie Lietuvą tobulino dailiojo rašymo gebėjimus.
Rugsėjo 26 dieną  pertraukų metu 5-8 klasių mokiniai buvo kviečiami dalyvauti Kahoot viktorinose, skirtose Europos kalbų dienai. Lietuvių kalbos viktorinoje mokiniai prisiminė tarmes ir bandė plėsti tarminių žodžių leksiką.  Anglų kalbos viktorinoje buvo pateikiami klausimai, susiję su Europos istorija ir geografija.
Mokiniai noriai atsakinėjo į viktorinų klausimus ir džiaugėsi kiekvienu teisingu atsakymu. Džiugu, kad šiomis veiklomis prisidedame prie Europos kalbų dienos tikslo - švęsti Europos kalbų įvairovę ir skatinti kalbų mokymąsi.

Margarita Bartkienė, anglų kalbos mokytoja
Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja