Istorijos pamoka archeologijos ekspozicijoje

Įsibėgėjus mokslo metams ir penktokams truputį susipažinus su istorijos dalyku, spalio 26 dieną 5 klasės mokiniai vyko į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Čia, vadinamajame archeologijos bokšte, vyko netradicinė istorijos pamoka, kurioje mokiniai įtvirtino žinias apie nerašytinius istorijos šaltinius – daiktinius archeologinius radinius. Žvelgdami į eksponatus, mokiniai atsakinėjo į gidės pateiktus klausimus apie archeologų rastus darbo įrankius, įvairius ginklus, papuošalus. Iš nuotraukų bandė nustatyti, kokiam luomui pagal rastas įkapes priklausė žmogus. Antrame bokšto aukšte stebėjo animacinį filmuką apie skalvius, susipažino su pagrindiniais archeologo darbo įrankiais ir, žinoma, patys smėlyje ieškojo radinių ir... rado.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja