Saugesnio interneto savaitė 2023

Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete. Saugesnio interneto diena (Safer internet day) – daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva – 2023-aisiais metais vyko vasario 7 dieną (antradienį). Vasario 6-9 dienomis  mūsų mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo Saugesnio interneto savaitės veiklose.
Pirmadienį 5-8 klasių mokiniai klausė paskaitos apie saugų internetą, kurį vedė Tauragės policijos bendruomenės pareigūnė.
3 ir 1a klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Mandagumo marškiniai“, kurios tikslas – gerinti supratimą apie vaizdinius ženklus, kuriuos žmonės naudoja bendraudami internete ir kuriuos dažnai vadina šypsniukais, smailiukais, jaustukais, šypsenėlėmis ar veidukais. Atlikę užduotį mokiniai suprato, kad ne visi tuos pačius ženklus suprantame vienodai. Po pamokos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais ir dalyvio ženkliukais.
Šeštokams vyko integruota literatūros ir IT pamoka „Tu ir Tavo įvaizdis internete“, kurios metu mokiniai lavino skaitymo įgūdžius skaitydami knygutę „Zoologijos sodas internete“, atliko teksto suvokimo užduotis.
5 klasės II pogrupio ir 6 klasės mokiniams vyko protmūšis „Aš saugus internete!“. 5 klasės II pogrupio nugalėtojai  Deividas (I vieta), Danielius (II vieta), Pijus (III vieta); 6 klasės nugalėtojai  Gabrielė (I vieta), Matas (II vieta), Džiugas (III vieta).
Antradienį, minėdami Saugesnio interneto dieną, 5, 6 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo judriosiose IT pamokose „Žinau visas interneto taisykles!“. Jų metu atliko įvairias užduotis ir pakartojo ne tik interneto saugumo taisykles, bet ir pasitikrino žinias apie informacijos kodavimą, kas yra pikselis, „narpliojo“ hieroglifų lenteles.
6, 7 ir 8 klasių mokiniai  dailės pamokose „Mano logotipas – mano akimis!“ piešė dažniausiai naudojamo socialinio tinklo logotipą jį iliustruodami ir parodydami pavojus ar juokingas situacijas, kuriose atsiduria juos naudodami.
Trečiadienį judriosiose IT pamokose dalyvavo 8 klasės mokiniai.
6 klasės mokiniai  integruotojoje anglų kalbos ir IT pamokoje „Saugus internetas / Safer Internet“ sužinojo, kokie pavojai tyko internete ir  kaip jų išvengti, susipažino su angliškomis raktinėmis frazėmis apie internetą ir, išklausę tekstą apie internetines patyčias, atliko teksto suvokimo užduotis, atsakė į viktorinos klausimus.
5 klasės II pogrupio mokiniai dalyvavo protmūšyje „Aš saugus internete!“. Jo nugalėtojai  Edmundas (I vieta), Julius (II vieta), Eglė (III vieta).
Ketvirtadienį neformaliajame užsiėmime „Programuojame linksmai!“ mokiniai „nubraižė“ juostinę diagramą iš 5-8 klasių mokinių dailės pamokose nupieštų logotipų „Mano socialinio tinklo logotipas – mano akimis“. Tai buvo savotiška apklausa: iš atliktų darbų tapo aišku, kokį socialinį tinklą dažniausiai naudoja mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai. O 2, 4 ir 1b klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Mandagumo marškiniai“.
Nuoširdžiai dėkoju mokiniams už aktyvų dalyvavimą Saugesnio interneto savaitės veiklose, o savo kolegėms – lietuvių kalbos mokytojai Rositai, anglų kalbos mokytojai Margaritai, dailės mokytojai Irenai, pradinių klasių mokytojoms Giedrei, Oksedai, Nijolei, Jolantai, Laurai, pavaduotojai Dianai bei socialinei pedagogei Jolitai už bendradarbiavimą.
Tikiuosi, kad visiems  šios savaitės veiklos patiko ir  padės saugiau naršyti internete.

Edita Kazlauskienė, IT mokytoja