Lietuvių kalbos dienų kronika - 3. „Tvarkingiausio sąsiuvinio“ konkursas

Minint Lietuvių kalbos dienas kasmet mokykloje vyksta įvairių konkursų. Šiemet pirmą kartą buvo organizuotas ir 5-8 klasių „Tvarkingiausio sąsiuvinio“ konkursas. Jei pradinėse klasėse gražiai tvarkančių sąsiuvinius ir rašančių yra tikrai daug, tai 5-8 klasėse jų žymiai sumažėja. Konkursui buvo galima pateikti vieną pasirinktą sąsiuvinį: arba lietuvių kalbos, arba literatūros, arba kalbos ugdymo. Deja, tik dešimt sąsiuvinių teko peržiūrėti komisijai, kurią sudarė pradinių klasių mokytojos. Taigi komisija nutarė, kad tvarkingiausias sąsiuvinis ir I vieta atitenka Ugnei Barčauskaitei (8 klasė), II vieta džiaugiasi Aurėja Čepauskaitė (7 klasė) ir Elinga Laurinaitytė (7 klasė), III vieta atiteko Lukui Valskiui (7 klasė). Konkursui sąsiuvinius paruošė ir šeštokai Beatričė Beskytė, Povilas Laugalys, septintokai Goda Barčauskaitė, Karina Nausėdaitė, Arnas Budginas bei aštuntokė Evelina Vaitiekutė. Belieka palinkėti šiems mokiniams šiek tiek pasistengti, atsakingiau prižiūrėti sąsiuvinius, kad taptų prizininkais, o kitiems mokiniams sistemingai ir kruopščiai atlikti užduotis, kreipti dėmesį į rašto kultūrą. Dėkoju dalyvavusiems šiame konkurse – tegul jų sąsiuviniai bus pavyzdys visiems.

Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja