„Lietuvių kalbos dienas 2021“ apibendrinant

,,Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio,
Maironio, Baranausko, Vaižganto ir  Putino, Krėvės,
sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.
Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės“

Bernardas Brazdžionis

Nuo 2016 metų Lietuvių kalbos dienos Lietuvoje ir užsienyje tradiciškai vyksta vasario 16 – kovo 11 dienomis. Atsižvelgdama į esamą situaciją, Kalbos komisija siūlo 2021 m. Lietuvių kalbos dienų renginius organizuoti vasario–gegužės mėn. Mūsų mokykloje Lietuvių kalbos dienų renginiai vyko vasario 22 – kovo 8 dienomis.

Organizuotos dvi netradicinės pamokos – viktorinos: viena buvo skirta lietuvių kalbai ir jos istorijai, kita – literatūrai. Mokiniai dirbdami individualiai ir grupėse prisiminė žinias, įgytas per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. Geriausiai sekėsi penktokėms Godai ir Karinai, šeštokams Ugnei, Linardui, Gabrielei ir Ignui, septintokams Klaudijui ir Jonui, aštuntokams Saulei, Karolinai, Austėjai ir Haroldui J. Rinkome ir raštingiausius kiekvienos klasės mokinius. Tokiais pripažinti penktokė Karina, šeštokai Ugnė, Ignas, Gabrielė ir Vestina V., septintokas Aidas bei aštuntokės Saulė ir Karolina.

Apsilankę „Teksto kūrimo laboratorijoje“ ir išklausę teorinę medžiagą, kaip kuriamas eilėraštis, mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse: rašė ketureilius, o kam pavyko – ir eilėraštį sukūrė apie Lietuvą, tėvynę, kalbą, žodį. Kūrybinius darbus pristatė penktokai Vestina D., Eimantas, Goda, Lukas G., Elinga, Tomas, Gabija, Austėja, Vilius, Giedrius, šeštokai Justinas, Ugnė, Ignas, Kajus D., Samanta, Kamilė, Kotryna, Linardas, Vestina R., Robertas, Gabrielė, Eglė, septintokai Vestina J., Klaudijus, Marijonas, Austėja S., Gabrielė, Entonis, Goda, Jonas, Paulius, Vestina M., Mangirdas P.

Kūrybinėje laboratorijoje „Vaizdas ir žodis“ mokiniai piešė gražiausią lietuvišką žodį, kurį derino su vaizdu. Gražūs mokiniams daugelis lietuviškų žodžių. Spalvingai piešia tų žodžių vaizdus penktokai Vestina ir Giedrius, šeštokai Vestina R., Ignas, Kajus D., septintokai Marijonas, Eimantas, Gabrielė, Klaudijus, Matas, aštuntokės Eva ir Toma. Bendrą darbą atliko ir pirmokai Adrija, Einaras, Nedas ir Gustė.

Sudėtingiausia užduotis – eilėraščio apie Lietuvą, kalbą, žodį skaitymas ir filmavimas netradicinėje aplinkoje (>>>ČIA>>>). Ir šios užduoties ėmėsi penktokas Julius, šeštokai Kamilė, Kajus D., Akvilė, septintokai Klaudijus, Paulius ir Lukas, aštuntokė Eva. Maloniai nustebino pirmokai Patricija, Rokas, Nedas, Adrija, kurie su pailgintos dienos grupės auklėtoja V. Antanavičiene prisijungė prie Lietuvių kalbos dienų paminėjimo ir skaitė eilėraštuką. (>>>ČIA>>>)

Dėkoju mokiniams už dalyvavimą Lietuvių kalbos dienų veiklose. Ir dirbant nuotoliniu būdu galima daug ką nuveikti. (>>>ČIA>>>) galite pavartyti knygą „Kalbų dienos 2021“ ir pamatyti mokinių piešinius bei perskaityti eilėraščius.

Pavasario saulė tešildo šalčio sukaustytą žemę, o meilė Lietuvai – mūsų širdis. Sveikiname mokyklos bendruomenę Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga šeštokės Kamilės eilėraščiu, parengtu Lietuvių kalbos dienų veiklos metu. (>>>ČIA>>>)

Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja