Išvyka į Mažąją Lietuvą

Birželio 16 dienos rytą grupė gerai besimokančių 6 klasės mokinių, lydimi mokytojų Danutės Ramanauskienės ir Rositos Simonavičienės,  išvyko į ekskursiją  po Mažąją Lietuvą. Pirmasis sustojimas buvo Švėkšnoje. Mokiniai grožėjosi pačiame miestelio centre nuo 1880 metų iki šių dienų išlikusia vila, senovės romėnų medžioklės deivės statula tvenkinio saloje ir parku, kuriame apžiūrėjo dar daug dėmesio vertų objektų. Vėliau Švėkšnos tradicinių amatų centre  gamino  muilą  iš natūralių  produktų.  Edukacijos metu mokiniai sužinojo muilo gamybos istoriją ir pasinėrė į aromatų pasaulį. Visi parsivežė po du pačių pagamintus muiliukus. Jau popiet pasukome į Ventės rago pusiasalį.  Aplankėme  migruojančių paukščių žiedavimo stotį, pakilome į seniausią Lietuvoje išlikusį  švyturį, iš kurio aikštelės matosi plati Kuršių marių panorama, Kuršių nerija, Rusnės sala. Chemijos mokytoja Danutė Ramanauskienė pravedė patyriminį mokymą: atlikome fizikinius Kuršių marių vandens tyrimus bei įvertinome oro kokybę. Naujų įspūdžių ir žinių pratutinti vėlai vakare grįžome į Tauragę.

Rosita Simonavičienė, 6 klasės auklėtoja