Akmenėliai ant žydų kapų

Minint 80-ies  metų sukaktį nuo Holokausto Lietuvoje pradžios,  žydų genocido aukų atminimo dieną mokyklos aštuntokai dalyvavo respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“.
1943 m. rugsėjo 23 dieną buvo  buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Žiauri dalia buvo skirta ir Tauragės žydams: 1941 metų liepos - rugsėjo mėnesiais kone visi mūsų mieste gyvenę žydų tautybės žmonės  fašistų buvo sušaudyti tiesiog Tauragės priemiesčiuose - Antšunijų bei Visbarų kaimuose.
Todėl šiandien, rugsėjo 22 dieną, 8 klasės mokiniams istorijos pamoka buvo kitokia. Ji vyko prie paminklų, pastatytų atminti tragišką Tauragės žydų likimą. Klaudijus trumpai visiems priminė kruviną holokausto statistiką. O  žydų tautos simbolį - Dovydo žvaigždę –  aštuntokai sudėliojo iš akmenėlių prie Atšunijos paminklo.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja
Lina Beitnerienė, mokyklos bibliotekinin