Šaunieji skaitytojai

Nors vasara jau seniai praėjo, bet  skaitymo akcijos „Vasara su knyga“  diplomai  mūsų mokyklos vaikus pasiekė vos prieš savaitę. Šeštą kartą šalies bibliotekos pakvietė visus Lietuvos žmones, mėgstančius skaityti, birželio 1 – rugpjūčio 31 d. dalyvauti skaitymo akcijoje.  Tai padaryti buvo labai paprasta: reikėjo kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų  skaitytoją  kaip iššūkio dalyvį arba registruotis savarankiškai svetainėje. Svarbiausia buvo perskaityti 5 knygas: viena iš jų turėjo būti detektyvas, kitos pavadinimas ne mažiau kaip 4 žodžiai, trečia – literatūrine premija apdovanota knyga, ketvirta – praėjusiame tūkstantmetyje išleista knyga ir penkta – būtinai linksma knyga. Įveikusių iššūkį yra ir mūsų mokykloje: tai septintokai Ignas Brazdauskas, Kamilė Mejerytė, Gabrielė Steigvilaitė, Akvilė Urbutytė ir Vestina Vaivadaitė. Didžiuojuosi šiais skaitytojais. Ir nors didžiųjų prizų mokiniai nelaimėjo, bet nusiminti nėra ko, nes liaudies išmintis sako: „ Be knygos nėra mokslo, be mokslo nėra ir gyvenimo“.

Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja