Istorijos pamoka Tauragės gatvėmis

Kiekvienas miestas ir kaimas, gyvenvietė turi savo istoriją. Dažnai vaikštome ir po Tauragę. O ar žinome savo miesto istoriją? Juk  praeiname tai pro vieną, tai pro kitą pastatą, paminklą. Tad kol oro sąlygos  leido, istorijos pamoka penktos ir šeštos klasių mokiniams vyko netradiciškai: vaikštant Tauragės gatvėmis.  Pradėję nuo pagrindinio pastato – miesto simbolio – pilies, susipažinome su tikrąja pastato paskirtimi, Barzduku. Prie Tauro skulptūros prisiminėm legendą apie Tauragės vardo atsiradimą,  praėjome pro  puošniausią tarpukario Tauragės pastatų – Lietuvos banko rūmus. Stabtelėję prie V. Kudirkos paminklo mokiniai prisiminė, jog  jis yra mūsų „Tautiškos giesmės“ autorius. Vaikai pirmą kartą sužinojo, jog Tauragės apylinkės prokuratūra kadaise buvo žydų pradinė mokykla. O visai neseniai ant pastato pritvirtinta ir atminimo lenta. Daugeliui šeštokų Tremties ir rezistencijos pastatas jau žinomas, nes pernai dauguma čia apsilankė atlikdami istorijos pamokos užduotį. Buvo susipažinta ir su unikalia pašto  istorija, Kultūros rūmų atsiradimu, paaiškinta paminklo prie katalikų bažnyčios reikšmė, sužinota, kuriame name tarpukariu buvo apsistojęs pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona.
Deja, pamokos laikas ribotas. Kas klausėsi, tas naujų faktų apie gimtąjį miestą sužinojo. O cituojant nežinomo autoriaus žodžius „Žmogus, nepažįstantis savo gimtojo krašto, nežino, kam priklauso“. O  „Pamildami savo gimtąjį kampelį, išmokstame mylėti ir savo tėvynę“ (S. Teri).

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja