Programavimo savaitė "CodeWeek"

Spalio 18-20 dienomis 5-8 klasių mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo vaikai dalyvavo ES programavimo savaitėje „CodeWeek“. Tai visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas - visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu. Kaip teigia savaitės organizatoriai savo tinklapyje https://codeweek.eu/, „Mokydamiesi programuoti suvokiame sparčiai besikeičiantį pasaulį, geriau suprantame, kaip veikia technologijos, ir tobuliname savo įgūdžius bei gebėjimus, kad galėtume rasti naujų idėjų ir kurti inovacijas“.
5-8 klasių mokiniai dalyvavo veiklose be kompiuterio, kurių metu bandė atkoduoti paslėptus paveikslėlius po skaičiais – spalvino langeliais, piešė paveikslėlius pagal nurodytas kryptis, kodavo patys. O pas mažuosius mūsų progimnazijos vaikučius „atskrido“ edukacinės bitutės „Blue-bot“, kurios vaikams padėjo pakartoti medžių pavadinimus, surasti medžių lapus, vaisius ir žiedus. Mažiesiems labai patiko! Dėkoju mokytojoms Agnei, Jolantai ir Hertai už bendradarbiavimą.

Edita Kazlauskienė, informacinių technologijų mokytoja