Netradicinė istorijos pamoka „Sausis 1991“

Tauragės krašto muziejaus „Santaka” kvietimu 8 klasės mokiniai dalyvavo Fotografijos galerijoje integruotoje pamokoje Sausio 13-osios įvykių tema. Šiuo metu čia eksponuojama Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „1991 Sausis“ Buvo proga pamatyti prieš tris dešimtmečius autoriaus užfiksuotus istorinius įvykius, lemtingas 1991 metų sausio mėnesio akimirkas, dokumentuotas ir įamžintas fotografijose. Mokiniai prisiminė tragiškus sausio įvykius, apie kuriuos papasakojo gidė Jovita, bei turėjo galimybę iš arčiau pažinti fotografo darbo subtilybes, kurias aštuntokams pristatė jau pažįstamas fotografas Juozas.
Ši netradicinė istorijos pamoka paskatino mokinius susimąstyti apie šių dienų įvykius, šių dienų padėtį Europoje, pasaulyje. Diskusija apie šiuos įvykius parodė, kad mes turime žinoti ne tik kas buvo, bet ir tai, kas vyksta dabar. Nežinodami praeities – nesuprasim dabarties, nenuspėsim ir ateities.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja