Lietuvių kalbos dienos mokykloje

,,Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio,
Maironio, Baranausko, Vaižganto ir Putino, Krėvės,
sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.
Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės.“

Bernardas Brazdžionis

Nuo 2016 metų vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Šių dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.
Tarailių progimnazijoje taip pat vyko renginiai, skirti šioms dienoms paminėti. Vasario 21-oji - Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Ta proga buvo organizuotas „Raštingiausio klasės mokinio“ konkursas. Nugalėtojais tapo Gabrielė Cverianašvili (5 kl.), Goda Barčauskaitė ir Tomas Lingaitis (6 kl.), Kotryna Mejerytė (7 kl.), Gabrielė Gečaitė (8 kl.). Kitame renginyje mokiniai gamino skirtukus knygai: dailyraščiu rašė lietuvių patarlę apie kalbą. Gražiausi Lietuvos vėliavos spalvų skirtukai įlaminuoti ir jais Kovo 11-ajai šventiškai papuoštas medis puikuojasi antrame mokyklos aukšte. Vyko ir integruota literatūros-dailės pamoka „Pro knygos langą“. Mokiniai piešė perskaitytos knygos iliustraciją, ją įprasmindami citata. Įspūdingiausias visai mokyklai skirtas renginys - Užgavėnės, kuomet į aikštę susirinko persirengėlių būrys varyti lauk žiemą ir deginti Morę. Tik šiemet dėl įvykių Ukrainoje ši šventė buvo ramesnė.
Mokinių darbai, atlikti minint Lietuvių kalbos dienas, papuošė mokyklos koridorių. Dėkoju vaikams, aktyviai ir nuoširdžiai dalyvavusiems veikloje.

Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja