Integruota istorijos ir literatūros pamoka muziejuje

Kovo 25 dieną Tremties ir rezistencijos muziejuje 7 klasės mokiniams vyko integruota istorijos ir literatūros pamoka „Ką reiškia laisvė tautai, žmogui, man? Laisvės atgarsiai dainose“. Pamoką  vedė Aušra Norvilienė ir Rosita Simonavičienė. Mokiniai skaitė pranešimus apie karines-istorines dainas, kurių laiko diapazonas labai ilgas: nuo kovų su kryžiuočiais iki Sąjūdžio mitingų ir šių dienų Ukrainos įvykių. Septintokai aiškinosi, kada tos dainos sukurtos, iš kokių įspūdžių atsirado, kokie jausmai apdainuojami,  kokius istorinius įvykius jos mena. Teorinė medžiaga buvo pagyvinama dainomis, kurias mokiniai rado internete. Aptariant pokario partizanų ir Sąjūdžio dainas  jausminį įspūdį sustiprino muziejuje sukaupta vaizdinė medžiaga ir vieta, kuri mena tragiškus tų laikų įvykius. O baigiamasis pranešimas apie Ukrainos karą ir remiksuota grupės „Boomboks“ Andrijaus Khlyvnyuko bei Pietų Afrikos muzikanto  The Kiffness ukrainiečių liaudies daina „Ой у лузі червона калина“ dar kartą priminė ukrainiečių tautos nepaprastą dvasinę tvirtybę, jų didybę ginant demokratines vertybes bei sutvirtino mumyse pilietiškumo ir bendrystės jausmą.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja
Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja