Programos Erasmus+ projektas „Būk drąsus kaip skaitmeninis pasaulis“ artėja prie įgyvendinimo pabaigos (dalyvaujančios šalys Lietuva, Lenkija, Rumunija ir Turkija).Džiaugiamės, kad gegužės 23-27 d. vykusiame paskutiniame mokytojų mobilume Stambule (Turkijoje), o birželio 6-10 d. – paskutiniame mokinių mobilume Valče (Lenkijoje) dalyvavo mūsų progimnazijos mokytojai ir mokiniai.
Per susitikimą Stambule mobilumo dalyviai aplankė Ito Bilim ve Sanat Merkezi, mokyklą, išklausė paskaitas „Blogging in the Classroom, E-learning Classroom Strategies ir Digital Classrooms“, kūrė savo tinklaraščius bei dalijosi patirtimi; organizatoriai nustebino suteikę galimybę susipažinti bei išbandyti dailės techniką Art of Marbling. Žinoma, neapsakomą įspūdį paliko aplankytos žymios Stambulo vietos, lankytini objektai ir pasiplaukiojimas po Bosforo sąsiaurį.
Per pirmąją mokinių mobilumo Valčo mieste dieną dalyviai apsilankė Szkoła Podstawowa nr 4 mokykloje, kurioje visus pasitiko atidarymo šventė, po kurios mokiniai stebėjo anglų kalbos pamoką, dalyvavo judrioje-šokių pertraukoje; po veiklų mokykloje visi išsiruošė  į edukacinį „Morzycówka“ gamtos centrą, įveikę žygį po mišką mėgavosi tradiciniais Lenkiškos iškylos malonumais.
Antrąją dieną įvyko nuotolinis susitikimas su projekto partneriais iš Turkijos, išklausytos paskaitos "Influence of learning on your mind" ir " Fake news" ( lektoriai dėstė nuotoliniu būdu), pasivaišinta tradiciniais lenkiškais pietumis, po kurių laukė emocijų kupinos tinklinio varžybos. Kelionė traukiniu į Pila mieste esantį prekybos centrą pradžiugino visus dalyvius!
Paskutinę dieną pradėjome nuo paskaitos apie taisyklingą laikyseną, kurią dažnai pamirštame dirbdami su kompiuteriais. Dalyvavimas projekto rezultatus apibendrinančioje konferencijoje, kurios metu mokiniai pristatė savo šalis, miestus ir mokyklas, suteikė neįkainuojamos patirties mobilumo dalyviams. Paskutinė veikla nepaliko abejingų - apsilankėme mokslo centre Metal Inspiration, kuriame laukė robotikos užsiėmimas bei jėgų išbandymas simuliacinėje lenktynių trasoje.
Įspūdžiai apie sukauptą patirtį dar ilgai skambės dalyvių lūpose.

Margarita Bartkienė, anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė