Gedulo ir vilties dieną integruota pamoka muziejuje

Lietuvoje birželio 14 dieną minima Gedulo ir vilties diena – prieš 81 metus šalį okupavę sovietai pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sovietų Sąjungos gilumą. Visoje šalyje vyko daug įvairių renginių. Mūsų mokyklos 8 klasės mokiniai šią istorinę dieną paminėjo netradiciškai – Tremties ir rezistencijos muziejuje vyko integruota istorijos, lietuvių ir rusų kalbos pamoka-inscenizacija „Istorija neužmiršta“. Mokytojos prie muziejaus ekspozicijų priminė žiaurią krašto istoriją, perskaitytus literatūros kūrinius ir matytus  filmus apie partizaninį judėjimą ir tremtį.  Nuoširdžias emocijas sukėlė mokinių vaidinimai tardytojo kabinete. Perskaitę Joanos Ulinauskaitės-Mureikienės atsiminimų knygą „Likimo išbandymai“ mokiniai pagal pagrindinės veikėjos gyvenimo istoriją sukūrė gynimosi kalbą, kurią pasakė „akistatoje su tardytoju-manekenu“. Nuščiuvę klasės draugai  klausėsi rusų kalba užduodamų klausimų (tardytoją vaidino mokytoja), stebėjo į kamerą, karcerį išvedamus jų draugus. Galiausiai kaip sovietinės valdžios priešai į tamsią kamerą buvo uždaryti visi mokiniai. Paskelbus nuosprendį lietuvaičiai „buvo išvežti“ į Sibirą. Prie žemėlapio, kuriame pažymėtos tremties vietos ir lageriai, mokiniai pasakojo apie savo giminaičių ir kaimynų gyvenimo istorijas: už ką ir kur buvo ištremti, kaip ten buvo vežami, kaip gyveno ir dirbo. Pamoka baigėsi tylos minute muziejaus kiemelyje prie paminklo laisvės gynėjams.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja, Rosita Simonavičienė, lietuvių kalbos mokytoja, Irena Skrodenytė, rusų kalbos mokytoja