Sausio 13-oji – netradicinėje istorijos pamokoje

Nuvilnijus Sausio 13-osios atgarsiams, sausio 16 dieną su septintos ir aštuntos klasių mokiniais dar kartą prisiminėme tos dienos įvykius apsilankę TKM „Santaka“ fotografijos galerijoje. Čia sausio 12 dieną buvo pristatyta Romualdo Požerskio paroda „1991 sausis“. Nuotraukose autorius fiksavo sausio 13 įvykius. Lemtingąją naktį Romualdas praleido parlamente, įamžindamas ten buvusius žmonės. Kai kuriuos nuotraukų momentus bandžiau vaikams aiškinti, pasakoti savo pačios patirtais išgyvenimais, prisiminimais, tik ne Vilniuje, o Kaune. Aštuntokai pamokos pabaigoje bokštą „sudrebino“ vieningai užtraukę Lietuvos himną. Muziejaus darbuotojai sakė, kad net kieme girdėjosi. Šaunuoliai aštuntokai, o ypač Armandas, kurio balsas skambėjo garsiausiai.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja