Netradicinė integruota istorijos-geografijos pamoka Tauragės bažnyčiose

Istorijos ir geografijos pamokose 8 klasės mokiniai, susipažinę su krikščionybės atsiradimu bei paplitimu Lietuvoje, tęsė šios temos  pažintį ir su Tauragėje gyvuojančiomis konfesijomis. Išsiaiškinę, jog Tauragės mieste šiuo metu yra trys krikščioniškosios religinės bendruomenės, išsikėlėme tikslą – jas palyginti. O lengviausias tyriminis lyginimas -  aplankant visų konfesijų maldos namus. Tad integruotą istorijos-geografijos pamoką pradėjome nuo tolimiausios - Šv. Vilniaus kankinių Antano, Jono ir Eustachijaus cerkvės. Joje aštuntokai lankėsi pirmą kartą. Visi  nustebo pamatę, kokia ji mažutė ir puošni. Kitoks vaizdas pasitiko lankantis evangelikų liuteronų bažnyčioje. Šios bažnyčios apeigomis, istorija jau galėjo pasidalyti ir kai kurie mokiniai. Trečia aplankyta bažnyčia – Švč. Trejybės katalikų bažnyčia. Būtent čia ir buvo aptartos visos aplankytos šventovės, įvardyti skirtumai ir panašumai. Visa, ką pamatė ir išgirdo, mokiniai aprašys  projektiniuose darbuose.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja