Aštuntokės tarptautinėje konferencijoje

Penktadienį, kovo 19 d., 8 klasės mokinės Karolina Ishambetau ir Austėja Juciūtė dalyvavo  tarptautinėje  nuotolinėje mokinių pažintinėje istorijos konferencijoje „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, kurią organizavo Šiaulių „Romuvos“ gimnazija. Merginos šiai konferencijai paruošė pranešimą „Laisvės kelio atkarpa Tauragėje“. Šiuo  darbu Karolina ir Austėja norėjo atskleisti istorinių asmenybių veiklą kovoje už Lietuvos laisvę XIX a. pab. – XXI a. Tauragėje bei pristatyti istorinio paveldo objektus Tauragėje, kurie mena kovą už laisvę. Konferencijoje buvo pristatyti labai įvairūs ir originalūs pranešimai  temomis „Laisvės kovų verpetuose“, „Asmuo valstybėje“, „Mano regiono istorija“, „Praeities ir dabarties sintezė“ ir kt. Konferencijoje dalyvavo labai daug pranešėjų iš visos Lietuvos, o Tauragės regioną atstovavo tik mūsų mergaitės. Ši konferencija buvo tarptautinė, tad joje savo pranešimą skaitė ir mokiniai iš Rygos lietuvių vidurinės  mokyklos bei visus pakerėjęs pranešimas iš saulėtosios Argentinos. Šį pranešimą lietuviškai skaitė Argentinos Tandil Nr. 2 mokyklos mokytoja, Argentinos lietuvių bendruomenės narė Selene Bañiles.
Konferencija buvo puikiai organizuota. Manau, tai buvo dar viena nauja patirtis mergaitėms: naujos žinios, naujos temos, nauji planai. Ačiū Karolinai ir Austėjai.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja