Saugesnio interneto dieną minint

Vasario 7-13 d. visame pasaulyje buvo minima Saugesnio interneto savaitė. Saugus naudojimasis informacinėmis technologijomis aktualus tiek vaikams, paaugliams, tiek suaugusiesiems.
Progimnazijos bendruomenė Saugesnio interneto savaitę taip pat paminėjo. 5-8 klasių mokiniai per informacinių technologijų pamokas kalbėjo apie tai, kokių taisyklių turime laikytis bendraudami internete, ką mes patys galime padaryti, kad internetas būtų švaresnis. Mokiniai atliko įvairias užduotis, susipažino su mobiliąja programėle „Saugesnis internetas“, kuri suteikia galimybę pasitikrinti žinias apie asmens duomenų apsaugą, atsakingą informacijos skelbimą, saugius slaptažodžius, mokėsi bendrauti su internetiniais draugais ir kaip apsisaugoti nuo žalingo turinio internete.
Integruotos literatūros ir informacinių technologijų pamokos metu „Tu ir tavo įvaizdis internete“ penktokai ne tik lavino skaitymo įgūdžius skaitydami knygutę „Zoologijos sodas internete“, bet ir sužinojo, kam yra reikalingas internetas bei su kokiomis grėsmėmis galime jame susidurti, atliko paruoštas mokytojų užduotis.
Integruotos anglų kalbos ir informacinių technologijų pamokos metu „Kurkime saugesnį internetą kartu!“ šeštokai susipažino su interneto terminais lietuvių ir anglų kalbomis, sužinojo, kas yra tapatybės vagystė, kibernetinės patyčios, atliko mokytojų paruoštas užduotis.
Tikimės, kad mokiniams įgytos žinios bus naudingos ir visi kartu užbėgsime už akių internete kylantiems pavojams – nuo priekabiavimo internetinėje erdvėje iki saugaus bendravimo socialiniuose tinkluose!

Edita Kazlauskienė, IT mokytoja
Margarita Bartkienė, anglų kalbos mokytoja