Birželio ekskursijos

Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę!
Kas jūsų grožei senobinei tiki? ...
A. Baranauskas

Birželio 7 dieną Tarailių progimnazijos 3 ir 4 klasės mokiniai, lydimi mokytojų Giedrės Kavaliauskienės, Oksedos Naujokienės ir Lauros Rimkuvienės, vyko į nuostabaus grožio Anykščių kraštą, kuris garsus savo žymiais žmonėmis, lankytinomis vietomis.
Vaikai dalyvavo edukacinėse veiklose: minkė ir kepė duonelę, lankėsi Arklio ir Siauruko muziejuose, važiavo rankine drezina, grožėjosi tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos darbais, aplankė Antano Baranausko klėtelę, užkopė į Laimės žiburį, stebėjosi garsiojo Puntuko dydžiu. Visos kelionės metu grožėjosi Anykščių krašto vaizdais, ypač patiko vaikščioti medžių lajų taku. Kelionės pabaigoje vaikai mėgavosi rogučių ir padangų pramoga ant Kalitos kalno.
Kitą dieną mokiniai vyko į pažintinę išvyką „Tauragės vandenys“. Ekskursiją vedė šios įstaigos direktorius Tadas Pauparis ir vandentiekio cecho viršininkas Robertas Paulauskis. Jos metu vaikai sužinojo vandentiekio istoriją, susipažino su šios įstaigos darbo specifika, įrenginiais ir kylančiais sunkumais, pamatė vandens išvalymo kelionę.
Vaikai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pakeliauti, pamatyti ir susipažinti su Aukštaitijos kraštu bei Tauragės miesto vandentiekiu ir ten dirbančių žmonių profesijomis.

Laura Rimkuvienė, pradinio ugdymo mokytoja