Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Rugsėjo 23-oji Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. 1943 metų rugsėjo 23 dieną buvo likviduotas Vilniaus getas – dalis geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kiti žydai pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose. Holokaustas – tragedija – Lietuvos piliečių netektis. Žydai gyveno Lietuvoje, kūrė visų mūsų valstybę, puoselėjo savitas tradicijas ir kultūrą.

Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai (šį kartą 8 klasė) aplankė Antšunijos žydų genocido aukų kapavietę ir paminklą. Čia 1941 m. buvo sušaudyta apie 3000 Tauragės žydų: moterų ir vaikų. Karolina, Eva ir Saulė Marija trumpai papasakojo klasės draugams apie žydų tautos papročius, kultūrą bei šventes, apie jų baisų likimą antro pasaulinio karo metu. Ant paminklo radome anglų kalba parašytą laišką, kaip Aironas išvertė, tai vokietės moters išreikšta gėda už nacių padarytus nusikaltimus.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja