Istorinė viktorina-protmūšis „Žingsniai į laisvę“

Gegužės 3 d. Tremties ir rezistencijos muziejuje vyko rajoninė bendrojo ugdymo mokyklų 5 – 8 klasių mokinių istorinė viktorina-protmūšis „Žingsniai į laisvę“. Viktorinoje dalyvavo keturios rajono komandos, tai Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla, Tauragės r. Žygaičių gimnazija, Tauragės ,,Šaltinio" progimnazija ir mes - Tauragės Tarailių progimnazija. Mūsų mokyklą atstovavo Gytis Normantas (5 kl.), Julius Noreika (6 kl.), Nojus Jurkūnas (7 k.) ir Tomas Lingaitis (8kl.). Buvo sudarytos visų mokyklų mišrios mokinių komandos, o jų atsakymus fiksavo komisija: Vilma Vaičekauskienė-Tauragės švietimo centro metodininkė, Vidmantas Vilimaitis-Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702 kuopos vado pavaduotojas, Raimondas Matemaitis-Tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjas, Imantas Tamošauskas-muziejininkas-istorikas. Po trijų įtemtų turų, susumavus visus taškus, nugalėtojais paskelbti ir pagrindiniu prizu apdovanoti „Raudonųjų“ komanda, į kurios sudėtį įėjo ir mūsiškis Tomas. Neliko be apdovanojimų ir likusios komandos. Visi mokiniai buvo apdovanoti TKM „Santaka“ padėkomis bei šaulių ir švietimo centro įsteigtomis dovanėlėmis.
Šiame renginyje mokiniai ne tik pakartojo, pagilino istorines žinias, bet sužinojo daug naujų ir įdomių faktų, susipažino su bendraamžiais iš kitų mokyklų..., o per visas šias veiklas ir yra ugdomos visos reikalingos kompetencijos.

Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja